UROCZYSTE OBCHODY 100 lat

W dniu 11 września br. na kortach inowrocławskich Solanek odbyły się główne obchody 100 lat tenisa w GOPLANII (1921-2021). Patronami obchodów są: Polski Związek Tenisowy, Starosta Inowrocławski, Prezydent Miasta Inowrocław, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Na oficjalnej uroczystości pojawili się przedstawiciele władz Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska, Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza oraz przedstawiciele Polskiego Związku Tenisowego wiceprezes PZT Ryszard Robaszkiewicz i Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Tenisowego Regina Sokołowska.

Wojciech Kowalski [w środku] pośród zawodników GOPLANII.
Obecny też był wieloletni zawodnik GOPLANII, wielokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk – Wojciech Kowalski.

Na uroczystości licznie przybyli również dawni i obecni zawodnicy naszego klubu, rodzice, sponsorzy i sympatycy białego sportu.

Zaproszeni patroni i goście.
Zaproszeni patroni i goście. Od lewej stoją: Starosta Inowrocławski – Wiesława Pawłowska, Prezydent Miasta Inowrocławia – Ryszard Brejza, Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Tenisowego – Regina Sokołowska, Wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego – Ryszard Robaszkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia – Tomasz Marcinkowski, dawny kierownik sekcji tenisowej KKS GOPLANIA – Włodzimierz Foleher.
Uroczyste rozpoczęcie obchodów 100 lat tenisa w GOPLANII.
Uroczyste rozpoczęcie obchodów 100 lat tenisa w GOPLANII.
Uczestnicy turniejów i zawodnicy GOPLANII.
Pani Aleksandra Cerecka (synowa Henryka Cereckiego) wręcza puchar przechodni – zdobyty na własność przez H. Cereckiego – na ręce Prezesa ITT GOPLANIA Waldemara Pelowskiego.
Od prawej: zastępca Dyrektora OSiR Inowrocław – Henryk Procek, Prezes ITT Goplania Waldemar Pelowski, w tle Ryszard Stryjski.
Społeczny Komitet Obchodów 100 lat tenisa w GOPLANII (1921-2021). Od lewej: Waldemar Pelowski, Robert Kacprzak, Hubert Szczepański, Mariusz Kawczyński.
Patroni, sponsorzy i uczestnicy 100-lecia.
Zdjęcie grupowe.

Po oficjalnym otwarciu rozegrane zostały równolegle dwa turnieje tenisowe z udziałem byłych i obecnych zawodników GOPLANII oraz sponsorów i sympatyków naszego klubu. Poniżej podajemy pary, które doszły do półfinałów i finałów.

Zwycięzcy deblowego Turnieju Pokoleń [dawni i obecni zawodnicy GOPLANII].
Miejsce pierwsze: Michał Szoma i Jan Kurczewski;
Miejsce drugie: Katarzyna Lehmann – Szoma i Tomasz Holz;
Miejsce trzecie: Karolina Nieznalska i Michał Czynsz.

Zwycięzcy Turnieju Pokoleń.

Zwycięzcy deblowego Turnieju Jubileuszowego [sponsorzy i sympatycy GOPLANII].
Miejsce pierwsze: Marcin Kopeć i Filip Kokociński;
Miejsce drugie: Maciej Drabikowski i Piotr Kasiborski;
Miejsca trzecie: Jacek Trela i Rafała Uławski oraz Marian Holz i Janusz Łyżeń.

Zwycięzcy Turnieju Jubileuszowego.

Wczoraj zostały również złożone wieńce na grobach dawnych szkoleniowców i działaczy naszego klubu: Henryka Cereckiego i Jerzego Gumuły.

Delegacja na grobie Henryka Cereckiego. Od lewej: przedstawiciel Kujawsko Pomorskiego Związku Tenisowego – Leszek Głowacki, Bogdan Szczepański, Tadeusz Orzechowski, Mariusz Kawczyński.
Delegacja na grobie Jerzego Gumuły. Od lewej: Hubert Szczepański, Tadeusz Orzechowski, Bogdan Szczepański, przedstawiciel Kujawsko Pomorskiego Związku Tenisowego – Leszek Głowacki. 

Obchody odbiły się szerokim echem i wzbudziły zainteresowanie wielu osób, które nie zawsze są związane z tenisem. Zaowocowało to ciekawymi rozmowami, licznym dopingiem i sposobnością do dyskusji o historii oraz przyszłości tenisa.

W kwestiach technicznych nieocenioną rolę odegrał inowrocławski OSiR oraz jego pracownicy. Dzięki nim wszystko wczoraj było dopięte na ostatni guzik.

Panowie z zespołu OSiR-u Inowrocław podczas transportu tortu na kort.

Bardzo chcemy podziękować Wszystkim, którzy pomogli w realizacji tych obchodów. Bez tej pomocy nie byłoby możliwe zrealizowanie tego wydarzenia w takiej formie i oprawie.

Dzień wczorajszy, dzięki udziałowi szerokiej rzeszy ludzi związanych z tenisem, dobrej sportowej i rodzinnej atmosferze oraz udanej pogodzie z całą pewnością na długie lata zapisze się w pamięci wszystkich, którzy wczoraj celebrowali 100 lat tenisa w GOPLANII.

Robocze spotkanie z Wojciechem Kowalskim Społecznego Komitetu Obchodów 100 lat tenisa w GOPLANII (1921-2021) w przeddzień oficjalnych obchodów. Od lewej: Waldemar Pelowski, Ryszard Stryjski, Wojciech Kowalski, Robert Kacprzak, Mariusz Kawczyński, Hubert Szczepański.

 

Społeczny Komitet Obchodów
100 lat tenisa w GOPLANII (1921-2021)

Materiały fotograficzne: własne i przesłane przez patronów, sponsorów i uczestników obchodów 100 lat tenisa w GOPLANII.