ITT GOPLANIA – Memoriał Jerzego Gumuły – WYNIKI ZAMKNIĘCIA

Memoriał Jerzego Gumuły został zakończony i znamy już zwyciężczynie i zwycięzców.

W kategorii singiel dziewcząt [SG] pierwsze miejsce zdobyła SZAŁEK Monika [Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica] pokonując w finale WDZIĘCZNĄ Gabrielę [Klub Sportowy CALISIA TENIS PRO] wynikiem 6-2 6-4. Miejsca trzecie przypadły zawodniczką GRABOWSKIEJ Viktorii [Fundacja Tennis Pro] i MILŻYŃSKIEJ Mai [Klub Tenisowy GAT Gdańsk].

Turniej singla dziewcząt rozgrywany był system mieszanym grupowo / pucharowym.

W grze podwójnej dziewcząt [GD] finał odbył się pomiędzy parami GRABOWSKA Viktoria [1][Fundacja Tennis Pro] / JASTRZĄBEK Nina [Sopot Tenis Klub] a PRZEWIĘŹLIKOWSKA Zuzanna [2][Toruńska Akademia Tenisowa] / STASIAK Natalia [Sopot Tenis Klub], wynik: 6-2 4-6 [10-6].

W singlu chłopców [BS] w finale spotkali się DÓJCZYŃSKI Marcin [1][Miejski Klub Tenisowy Łódź] i FUKS Martin [Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa]. Po trzy setowej grze zwyciężył Dójczyński wynikiem 6-2 5-7 6-2. Trzecia miejsca zajęli JANUCHOWSKI Jakub [4][Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice] oraz KĘSY Kamil [2][Akademicki Związek Sportowy Poznań].

W deblu pierwsze miejsce zajęła para JANUCHOWSKI Jakub [3] [Fundacja Klub Tenisowy Astra Książenice] / MARCINIAK Konrad [Fundacja Europejskie Centrum Tenisa], pokonując wynikiem 6-4 6-2 parę DÓJCZYŃSKI Marcin [1] [Miejski Klub Tenisowy Łódź] / GRYŃ Borys [Klub Tenisowy GAT Gdańsk].

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze i przez prawie cały czas sprzyjała nam aura. Niestety dzień półfinałów i finałów miał zmienny przebieg z uwagi na opady deszczu co zmusiło do przeniesienia części rozgrywek na korty kryte w Mątwach. Mamy nadzieje że niniejszy turniej na stałe wpisze się w kalendarz ogólnopolskich rozgrywek tenisowych odbywających się w Inowrocławiu.

Poniżej zamieszczamy relacje TVP3, fotografie oraz tabele ze szczegółowymi wynikami.