OTK U16 – ITT GOPLANIA – Memoriał Jerzego Gumuły

W dniach od 11 do 14 czerwca 2022 r. na kortach OSiR Inowrocław w Solankach [ul. Przy Stawku 1] rozegrany będzie Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów [U16] – „ITT GOPLANIA – Memoriał Jerzego Gumuły”.

Turniej jest memoriałem dla uczczenia pamięci wieloletniego trenera Goplanii Inowrocław Jerzego Gumuły (24/04/1933 – 23/06/2001), który był świetnym szkoleniowcem i  wychowawcą, między innymi Wojciecha Kowalskiego 5-krotnego mistrza Polski, Mikołaja Łuczaka i swej córki Beaty. Uprawianie tenisa ziemnego rozpoczął w Goplanii w 1949 roku. W kilka lat później ukończył kurs trenerski i zaczął szkolić od podstaw młodzież. Na przestrzeni lat pracy w ukochanym klubie jego podopieczni zdobyli w mistrzostwach 43 medale w różnych kategoriach wiekowych, a drużyna przez niego prowadzona grała swego czasu w II lidze. Był w polskim środowisku tenisowym uznawany za jednego z najlepszych trenerów. Nad wyraz skromny i uczynny, niezwykle lubiany przez swoich wychowanków i ceniony przez miłośników tenisa zwłaszcza na Kujawach i Wybrzeżu. Uhonorowano go wieloma odznaczeniami sportowymi. Doskonały znawca dziedziny sportu, której poświęcił się bez reszty.

Jest to kolejna próba wskrzeszenia w naszym mieście rozgrywek o randze ogólnopolskiej, która pozwoli na obserwowanie młodych adeptów białego sportu. Przewidziane są rozgrywki zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

Początek wydarzenia planowany jest na dzień 11 czerwca [sobota] godzina 9.00.

Do zorganizowania turnieju nie doszło by bez wsparcia instytucjonalnego Prezydenta Miasta Inowrocław, OSiR Inowrocław i Polskiego Związku Tenisowego. Finansowe wsparcie otrzymaliśmy również od firm: BABOLAT, CIECH S.A., Szubarga Building Group sp. z o.o., Grupa PIEKUŚ Spółka z o.o., Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego ROLMET, OPAKMET Sp. z o.o.

Patronat medialny sprawują TVP3, Gazeta Pomorska, polski-tenis.pl i ki24.info.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i entuzjastów tenisa ziemnego na korty w Solankach.