HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2015

W dniach 15-22.02.2015 r na kortach w Zawadzie koło Opola rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do 18 lat). W turnieju głównym z dziką kartą wystartowała niespełna 15 letnia zawodniczka ITT GOPLANIA  Julia Oczachowska.

W turnieju singlowym w pierwszej rundzie pokonała Górczyńską Adę (KT Legia Warszawa) 6/3 6/4.  W drugiej po zaciętym i emocjonującym meczu uległa starszej o trzy lata rozstawionej z nr 6 Patrycji Maślance (KS Mostostal Zabrze) 4/6 7/5 5/7.

W grze podwójnej w parze z Klarą Siłka zdobyły srebrny medal. W drodze do finału pokonały kolejno pary: Nosek Wiktoria (KS Tęcza Społem Kielce)/ Stepan Constanze (WTS Orzeł Warszawa) 7/6/2 6/4, Kubicz Katarzyna (KS AZS Łódź)/ Matuszak Nikola (Puszczykowo) 3/6 6/3 10/8, Światłoń Beata (UKS Beskidy Ustroń)/ Zajda Magdalena (BKT Bielsko Biała) 6/1 6/7/5 10/5. W finale musiały oddać mecz walkowerem z powodu wyjazdu Klary na turniej do Oslo.

Gratuluję Julii srebrnego medalu, to już 13 medal Mistrzostw Polski w jej dotychczasowej karierze tenisowej a już trzeci w tym roku – komentuje trener zawodniczki R. Stryjski. Występ w Zawadzie możliwy był dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Miasto Inowrocław i sponsorów: Inter Metal, ROLMET, OPAK – MET.